Apie mus

Gamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius ir talpas iš stiklaplasčio.

Įmonė pavadinta vieno žymiausio XIII a. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Traidenio vardu.

Misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.

Vizija - tapti patikimiausia ir patraukliausia nuotekų valymo įrenginių gamybos įmone, būti žinoma kaip progresyvi Rytų Europos bendrovė, sutelkusi profesionalų komandą bei turinti pagarbą keliantį tarptautinį įmonių tinklą. 

Vertybės - kokybė, profesionalumas, mokslo laimėjimai ir naujos technologijos, komandinis darbas, pasitikėjimas ir atsakingumas, darbuotojai, partneriškumas.

20190429_115955 (1)-9c610e7dad842845e2f2eeeba68e7974.jpg
traidenis_direktorius-5ea5c9821511c48305ad34ef6c90b5cf.jpg

„Vienas pagrindinių veiklos tikslų ir idėjų – dirbti tam, kad mus supanti aplinka būtų švaresnė, nes žmogaus veikla neišvengiamai daro poveikį jį supančiai aplinkai: požeminiams bei paviršiniams vandenims, gyvajai gamtai, atmosferai ir žemei. UAB „Traidenis“ yra gerai žinoma nuotekų valymo įrenginių, talpų gamybos įmonė Lietuvoje ir už jos ribų. Laikas parodė, kad atsakomybė prieš įmonės darbuotojus, klientus ir supančią aplinką, gerina santykius su vartotojais, partneriais bei užtikrina verslo ilgalaikiškumą ir stabilumą. Augantys rinkos poreikiai ir teigiamai įvertinti įmonės pasiekimai skatina ir toliau kurti, tobulėti“.

Sigitas Leonavičius
Generalinis direktorius
Svarbiausi įmonės istorijos faktai
1994

Žengti pirmieji veiklos žingsniai aplinkosaugos srityje.

1996

Įkurta gamybinė įmonė „Traidenis“, kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. Tai buvo mažo našumo buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginiai ir naftos produktų gaudyklės 1-5 l/s našumo.

1997 - 1998

Pradėti gaminti didesnių našumų nuotekų valymo įrenginiai (valomų nuotekų kiekis iki 40 m3/p). Traidenis tapo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nare, Inžinerinės ekologijos asociacijos, Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos narėmis.

1999 – 2003

Sukurta gyvenviečių buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginių modulinė sistema. Gaminami 200 m3/p ir didesnio našumo nuotekų valymo įrenginiai, nuotekų siurblinės, chemiškai atsparios talpos, baseinai. Traidenis tapo Lietuvos statybininkų asociacijos nare.

2004
Įmonėje įdiegta aplinkosaugos vadybos sistema pagal ISO 14001:2004 standartą. Gaminami 500 m3/p ir didesnio našumo nuotekų valymo įrenginiai, pramoninių nuotekų valymo įrenginiai, priešgaisriniai rezervuarai.
2005
Pastatytas naujas formavimo pastatas su modernia gamybos įranga. Traidenis prisijungė prie Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo.
2006

Pastatytas surinkimo cechas su naujomis administracinėmis patalpomis.

2007
Pastatytas vyniojimo cechas, kuriame įdiegta pažangiausia talpų korpusų gaminimo vyniojimo būdu technologija.
2008
Pastatytas stambiagabaričių gaminių surinkimo cechas. Pagamintos 5m skersmens talpos. Įdiegta kokybės vadybos sistema pagal ISO 9001:2008 standartą.
2011 – 2018
Įdiegta antroji talpų korpusų gaminimo vyniojimo būdu technologijos linija. Gaminamos dvisluoksnės, trisluoksnės talpos, skruberiai. Su ES struktūrinių fondų parama įgyvendinti projektai, kurių metu sukurta bandymų laboratorija/eksperimentinis cechas, automatizuotas įmonės procesų ir gamybos valdymas.
2020

Įmonė pradėjo naudotis saulės elektrine, iš saulės modulių sumontuota sistema, pritaikyta generuoti elektros energijai.

Įmonės plėtra

Įmonės produkcija gaminama moderniai įrengtuose formavimo ir surinkimo cechuose, taikant naujausias gamybos technologijas. Pastatytas vyniojimo cechas. UAB „Traidenis“ – pirmoji iš Pabaltijo šalių, kuri talpų korpusus aplinkosauginiams įrenginiams (buitinių, paviršinių nuotekų valymo įrenginiams, naftos gaudyklėms, nuotekų siurblinėms, priešgaisriniams rezervuarams ir kt.) pradėjo gaminti vyniojimo technologijos būdu. Tai leido įmonei padidinti gamybinius pajėgumus, sumažinti pagrindinių žaliavų sunaudojimą, stiklaplasčio atliekų kiekį, o kartu sumažinti ir taršą aplinkai.

Visa UAB „Traidenis“ veikla ir produkcija yra apdrausta bendrosios civilinės atsakomybės draudimu. Didėjančios gamybos apimtys ir gausesnis asortimentas bei rinkos poreikiai paskatino įsteigti atstovybes Vilniuje, taip pat Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Kuveite.

Narystė organizacijose ir bendradarbiavimas su mokslo įstaigomis

UAB „Traidenis“ yra Inžinerinės ekologijos asociacijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, „Alternatyvioji akvakultūra“ asociacijų narė. Generalinis direktorius Sigitas Leonavičius yra Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, „Hanzos  parlamento“ viceprezidentas, Alytaus krašto pramonininkų asociacijos prezidentas, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos viceprezidentas, bei Inžinerinės ekologijos asociacijos viceprezidentas.

UAB „Traidenis“ glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos mokslo ir mokymo įstaigomis (AVAI, VGTU, KTU, ASU), kurių mokslininkai konsultuoja įmonės darbuotojus, padeda diegti naujas nuotekų valymo technologijas. Sigitas Leonavičius nuo 2011m. liepos mėn. yra VGTU Tarybos pirmininkas.

Visuomeninė veikla

Traidenis rūpinasi ne tik švaria aplinka, bet ir dalyvauja Lietuvos socialinėje, kultūrinėje ir švietėjiškoje veikloje: remia socialines programas, skatina novatoriškas jaunimo bei akademinės visuomenės iniciatyvas.

Įmonė yra daugelio talkų organizatorė ir rėmėja: medelių sodinimo, miesto gražinimo ir t.t..

UAB „Traidenis“ kiekvienais metais kartu su įvairių miestų savivaldybėmis organizuoja seminarus vandentvarkos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja įvairiose konferencijose, kurių metu pristato naujausias nuotekų valymo įrenginių technologijas, aptaria aktualiausias problemas vandenvalos srityje, teikia pasiūlymus kaip jas išspręsti ir kt. 

Leidinys apie įmonę
Elgesio (etikos) kodeksas