Surenkami talpų stogai

c9c9e967d6d245398b9635965c972f7e_1650462740-59397e3b06f24630f4ddf5c1cb61d23c.jpg

Kupolo pavidalo surenkamo stogo privalumai:

  • konstrukcinis standumas ir tvirtumas;
  • efektyvus vandens nutekėjimas nuo stogo;
  • nesudėtingas montavimas.
Apie kompozitą

Kompozicinė medžiaga, dar vadinama kompozitu, – tai vienalytė medžiaga, sudaryta iš:  
- armuojamosios medžiagos (audinys, siūlas, matas),
- bei rišamosios medžiagos (derva), kurias sudėjus ir įvykus reakcijai tampa kieta, patvaria, drauge sąlygiškai lengva medžiaga – stiklaplasčiu (GRP). 
Rišamąja medžiaga gali būti poliesterinė, epoksidinė ar vinilesterinė derva.

UAB „Traidenis“ gamyboje naudoja purškimo (ang. spray-up) ir kryžminio vyniojimo (ang. cross filament winding) technologijas. 
Talpų korpusai buitinių, paviršinių nuotekų valymo įrenginiams, naftos gaudyklėms, nuotekų siurblinėms, priešgaisriniams rezervuarams ir kt. gaminami modernia kryžminio vyniojimo įranga. Talpų kraštai apipjaustomi pramoniniu robotu.

Kryžminio vyniojimo metodu gaminamų talpų korpusų diametras gali būti nuo 0,6 iki 5 m. 

Naudojant talpų korpusų vyniojimo įrangą, dervos ir stiklo siūlo purškimas ant besisukančios gaminio formos yra valdomas slankiojančiu automatizuotu mechanizmu, kuris juda išilgai įrenginio centrinės ašies. Stiklo siūlo vyniojimas yra kontroliuojamas kompiuterine valdymo programa. Visa įranga yra pilnai automatizuota.

Galimi skirtingi talpų korpusų vyniojimo būdai. Vyniojant vertikaliai pasiekiamas gaminio tvirtumas spaudimui, vyniojant kampu pasiekiamas gaminių tvirtumas lenkimui, gniuždymui, deformacijoms, o sujungiant ir panaudojant visus minėtus metodus gauname tvirtą gaminį. Talpos korpusas vyniojimo būdu yra gaminamas vienoje ištisinėje talpoje. 
Talpų galai yra gaminami purškimo būdu iš stiklaplasčio. 

UAB „Traidenis“ turi ilgametę darbo patirtį su stiklaplasčio technologija. Talpos sienelė,  pagaminta kryžminio vyniojimo būdu yra žymiai stipresnė nei pagaminta purškimo būdu. Pagal kryžminio vyniojimo technologiją pagamintos stiklaplasčio talpos sienelės stiprumo riba yra 432 MPa, o tamprumo modulis – 14,3 GPa. Purškimo būdu pagamintos talpos sienelės stiprumo riba yra 111 MPa, o tamprumo modulis – 5GPa. Mechaninės savybės skiriasi 3-4 kartus.

UAB „Traidenis” gamina stiklaplasčio flanšus bei movas. Tokiu būdu užtikrinamas greitas ir kokybiškas movų priformavimas.