Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Išskirtinio skersmens talpyklų gabenimas derintas du mėnesius
Išskirtinio skersmens talpyklų gabenimas derintas du mėnesius
Alytaus naujienos, 2009-08-22, Nr. 156, Alma Mosteikaitė

Vakar iš Alytaus bendrovės „Traidenis” į Pasvalį pradėtos gabenti 5 metrų skersmens ir 11 metrų ilgio iš stiklaplasčio pagamintos talpyklos. Jos skirtos bioreaktoriams, kurie bus naudojami statomoje bioetanolio gamykloje. Tokio skersmens talpyklos iš stiklaplasčio pirmąkart pagamintos ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų bei Vidurio Europoje.  

Keliaus apie dešimt valandų

Stiklaplasčio gaminių ir nuotekų valymo įrenginių gamintojas „Traidenis” užsakymą pagaminti devynias 5 metrų skersmens ir 11 metrų ilgio talpyklas gavo pernykštį rudenį. Užsakymą pateikė Kauno bendrovė „Manfula”, užsiimanti kogeneracinių jėgainių, vandens, garo katilinių bei šilumos tiekimo tinklų statyba.

Talpyklos, kaip būsimi bioreaktoriai, skirtos Šiaurės Lietuvos mieste Pasvalyje statomai bioetanolio gamyklai, kurioje rapsai bus naudojami biokurui gaminti.

„Manfula” šių chemiškai atsparių talpyklų projektuotojų bei gamintojų ieškojo ir užsienyje, Belgijoje, Danijoje, tačiau dėl techninio personalo patikimumo, turimos modernios gamybos įrangos pasirinkta Dzūkijos sostinės bendrovė „Traidenis”.

Žiemą buvo pagamintos visos „Manfulos” užsakytos talpyklos. Vakar iš „Traidenio” teritorijos išvežtos trys, ateinančią savaitę turėtų iškeliauti likusios išskirtinės talpyklos. Iki šiol ši įmonė yra gaminusi tik 4 metrų ir mažesnio skersmens talpyklas.

Jos nuo Alytaus iki Pasvalio keliaus apie dešimt valandų. Vežėjo ieškojo pats „Traidenis”. Kaip sakė bendrovės technikos direktorius Gintaras Vinikaitis, pageidaujančiųjų nuvežti atsirado daug, tačiau atsakingiausiai pasiūlytą darbą įvertino sostinės bendrovė „Baltijos mylia”, kuri vakar ir pradėjo gabenti „Traidenio” talpyklas į Šiaurės Lietuvą.

Talpyklų gabenimas Lietuvos keliais su įvairiomis institucijomis, daugiausia su elektros tiekėjais dėl laidų pakėlimo derintas du mėnesius. Jos į Pasvalį išgabentos ne tiesiausiu keliu - greitkeliu „Via Baltica”, bet pro Šakius, Jurbarką. Iš „Traidenio” teritorijos išvykta ne tiesiai į Kauno kelią, o aplinkiniais kaimo keliais, antraip nebūtų pravažiuojama pro kai kuriuos viadukus.

Jaučia eksporto augimą

„Traidenis” daugiau kaip pusę savo produkcijos - stiklaplasčio gaminių ir nuotekų valymo įrenginių - eksportuoja. Pasak bendrovės generalinio direktoriaus Sigito Leonavičiaus, ir sunkmečiu įmonė jaučia eksporto augimą į Rytų bei Vakarų šalis, pavyzdžiui, Lenkiją, Juodkalniją, Makedoniją, Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Skandinavijos valstybes. Vien Lenkijai iki šių metų pabaigos turi pateikti daugiau kaip 4 tūkst. valymo įrenginių.

S.Leonavičiaus teigimu, Alytus tampa savotišku pramonei skirtų talpyklų gamybos centru: „Astra” jas gamina iš nerūdijančiojo plieno, „Traidenis” - iš stiklaplasčio. „Tačiau Lietuvoje yra daug problemų dėl šių talpyklų, ypač didelio skersmens, pervežimo. Neatsitiktinai vežėjų asociacijos Pramonininkų konfederacijos organizuojamuose susirinkimuose kelia klausimus dėl talpyklų gabenimo linijų sukūrimo tarp Vakarų ir Rytų bei Šiaurės ir Pietų Lietuvos”, - mintimis dalijosi „Traidenio” generalinis direktorius.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.