Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
„Traidenis“ pelno uždirba pas kaimynus
„Traidenis“ pelno uždirba pas kaimynus
Nauja UAB "Traidenis" gamybos linija jau pakeliui iš JAV į Lietuvą. Buitinių nuotekų įrenginius gaminanti bendrovė planuoja, kad nors ekonomikos sąstingis, apyvarta augs ir šiais, ir ateinančiais metais, o pelno parūpins kaimynų rinkos.

Nauja linija kainuos apie 6 mln. Lt, iš šių lėšų 3,8 mln. sudaro ES parama. Įmonės eksporto apimtys per metus išaugo 100%. Pagrindinės rinkos Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Ukrainoje. Toliau deramasi su Kuveito verslininkais.

„Užsakymų ir darbo turime. Pasiteisino investicijos į naujausias technologijas“, – džiaugiasi Sigitas Leonavičius, „Traidenio“ generalinis direktorius.

Alytiškiai tikina, kad jau perkando paprastų valymo įrenginių gamybą ir šiuo metu investuoja į technologijas, kurios leidžia gaminti įrenginius chemijos pramonei. Jau gaminami specialūs vamzdžiai Lietuvos ir Baltarusijos įmonių užsakymu. Nors bendra apyvarta mažesnė nei buvo planuota, tačiau 23% didesnė negu pernai. Ateinančiais metais planuojamas ne mažesnis kaip 10% augimas.

Lenkai priekyje

„Traideniui“ viena iš svarbiausių rinkų šiandien Lenkija, ten nuotekų valymo įrenginių projektai, finansuojami iš ES, buvo pradėti rengti tuo pačiu metu, kaip ir Lietuvoje. Pritrūkę lėšų, kaimynai, skirtingai nei mes, peržiūrėjo savo projektus, atsisakė daugiakilometrinių inžinerinių tinklų ir nusprendė įrenginėti kuo mažesnius lokalius valymo įrenginius. Perkamos sistemos vos ne kiekvienam namui.

„Taip lenkai taupo 40–60% lėšų. Lietuviai to daryti nenori, pagal projektus pas mus bus tiesiami 10–15 km ilgio nuotekų surinkimo tinklai“, – pasakoja direktorius.

Vadovas piktinasi, kad pas mus nesekama lenkų pavyzdžiu, nors pačiam „Traideniui“ dėl to neturėtų būti nei šilta, nei šalta – įmonė sėkmingai parduoda savo gaminius ir mūsų šalyje.

„Toks biurokratizmas ir valdininkų nenoras dirbti užkoduoja, kad vien dėl tinklų struktūros po kelerių metų mes už nuotekų valymą mokėsime 3–5 kartus brangiau nei lenkai“, – pasekmes nurodo vadovas.
Krizė bendrovės plėtros planus pristabdė – į ateitį nukėlėme robotizaciją.

„Bankai nebeduoda kreditų, tačiau įmonėje nuotaikos optimistinės“, – ne tokias linksmas naujienas dėsto direktorius, jis mano, kad investicijos dar priklausys nuo to, kaip pavyks užkariauti naujas rinkas. Deramasi su anglais, belgais.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.