Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
„Baltarusijos strategija – prekes ir paslaugas per Lietuvą eksportuoti į kitas Europos šalis"
„Baltarusijos strategija – prekes ir paslaugas per Lietuvą eksportuoti į kitas Europos šalis"
2006m. rugpjūčio mėn. 26d.

Vakar Alytuje viešėjo Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dražinas ir jo patarėjas ekonomikai Aleksandras Korolis. Pirmiausia svečiai apsilankė UAB „Traidenis“, paskui rotušėje susitiko su miesto meru Vytautu Kirkliausku ir verslininku.

Siekia stiprinti bendradarbiavimą

Ambasadorius V. Dražinas susitiko su „Traidenio“ vadovais, apžiūrėjo įmonę. Kartu su Baltarusijos ambasados atstovais „Traidenyje“ viešėjo ir šios įmonės partneriai kaimyninėje šalyje. V. Dražinas „Traidenį“ pavadino unikaliu nuotekų valymo įrenginių gamybos kompleksu, turinčiu didelę bendrovės produkcijos perspektyvą Baltarusijoje.

Pasak svečio, Baltarusijoje sparčiai vyksta gyvenamųjų namų statyba, vykdoma Baltarusijos kaimų atgimimo programa. Per metus šalyje pastatoma 4,5 milijono kvadratinių metrų gyvenamojo ploto ir planuojama mastus didinti iki 6 milijonų.

„Baltarusijoje ekologiška „Traidenio“ produkcija paklausi, reikalinga miestams, gyvenvietėms, individualiems namams. Nuotekų valymo įrenginiai pasieks Minską, Gomelį, Gardiną. Mes susitarėme dėl bendrovės produkcijos tiekimo, sumontavimo, priežiūros. Taigi dirbsime aplinkosaugosir nuotekų valymo įrenginių srityse“, - teigė V. Dražinas.

Ambasadorius susitikime su miesto meru ir verslininkais rotušėje kalbėjo, kad Baltarusijos tikslas – stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su Lietuvos regionais. Mat Lietuva užima ypatingą strateginę vietą ir prioritetą Europos sąjungoje, o regionuose sutelkta gamybos, statybų ir paslaugų pramonė. 
 

Lengviau kirs sieną

Baltarusijos ir Lietuvos prekių ir paslaugų metinė apyvarta sudaro 850 milijonų JAV dolerių, ją planuojama didinti iki milijardo. Kaimyninė šalis iš Klaipėdos uosto per metus transportuoja 5 milijonus tonų krovinių, eksporto, tranzito per Lietuvą į kitas Europos Sąjungos šalis galimybėmis siekia pasinaudoti dar aktyviau. Ambasadoriaus nuomone, Lietuva galėtų per Baltarusiją eksportuoti prekes į Rusiją.

„Lietuvos ir Baltarusijos dvišalį bendradarbiavimą pirmiausia turi lemti ne politika, bet ekonomika, kad būtų užtikrintas geresnis žmonių gyvenimas“, - mano V. Dražinas.

Ambasadorius siūlė Alytui bendradarbiauti ir vykdyti projektus su Lydos miestu, apskritai turizmo bei statybos srityse. Svečias minėjo, kad Baltarusijos prezidento įsaku nuo rugsėjo prekių ir paslaugų judėjimui per Lietuvą numatytas žalias koridorius verslininkams taps paprasčiau kirsti sieną. „Prekės turi judėti be kliūčių“, - užtikrino ambasadorius.

Verslininkai su V. Dražinu ir jo patarėju aptarė vizų režimo klausimus, išdėstė savo verslo interesus, jo plėtros Baltarusijoje ir Lietuvoje galimybes. Nuotraukoje (Iš kairės): Baltarusijos ambasadoriaus patarėjas ekonomikai Aleksandras Korolis, miesto meras Vytautas Kirkliauskas, Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Dražinas, „Traidenio“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius po susitikimo rotušėje. 

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.