Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Traidenis ėmė skintis kelią į arabų pasaulį
Traidenis ėmė skintis kelią į arabų pasaulį
Lietuvos žinios
2006-04-15 Nr.87

Rita Krušinskaitė

ritak@lzinios.lt

Kad Kuveitas kenčia dėl nuotekų valymo įrenginių stygiaus, „Traidenio“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius išgirdo iš savo partnerio Baltarusijoje. Nuvykęs į šią šalį lietuvis atkreipė dėmesį, jog sostinėje tvyro nemalonus kvapas. Paaiškėjo, kad tenykščiai vandenvalos įrengimai neatitinka sparčiai besistatančio Kuveito poreikių, o kai kur nuotekos išleidžiamos tiesiog į gruntą, vėliau jas užpilant žemės sluoksniu.

„Apžiūrėjęs vieno kvartalo nuotekų valymo sistemą įsitikinau, kad jų vandenvalos įrengimai archajiški. Viena iš pagrindinių klaidų - metalinė talpykla sumontuota virš žemės. Kadangi biologiniai procesai nevyksta esant daugiau kaip 35 laipsnių temperatūrai, o vasarą talpykla įkaista iki 70 laipsnių, apie kokybišką išvalymą negali būti nė kalbos“, - dalijosi pastebėjimais verslininkas.

„Traidenio“ vadovas Kuveite su vietos kompanijomis „Mor Oil Production LLC“ bei „Co-operative Society“ pasirašė bendradarbiavimo sutartis. Bendradarbiauti „Traideniui“ pasiūlė Kuveito viešųjų darbų ir statybos ministras Baderas N. al Humaidis.

Anot Leonavičiaus, naujųjų partnerių pasiūlymas šiek tiek išgąsdino, nes kuveitiečių užsakymas „Traidenio“ apyvartą padidintų ne vieną kartą. Įvertindamas tai, „Traidenio“ vadovas Leonavičius dalyvavo praėjusią savaitę Paryžiuje vykusioje pasaulinėje stikloplasčio parodoje ir su viena JAV firma pasirašė ketinimų protokolą dėl naujos gamybinės linijos įsigijimo.

„Dabar gamindami tam tikrą talpyklą 6-8 darbuotojai sugaišta dvi dienas, įdiegus naują įrangą, šį darbą vienas operatorius atliks per pusantros valandos“, - apie perspektyvas kalbėjo Leonavičius.

Kuveitas jau penktoji šalis, į kurią bus eksportuojama „Traidenio“ produkcija. Vandens nuotekų įrengimai bus gaminami Alytuje ir į Kuveitą plukdomi laivais, nes dėl itin aukštos žemės kainos statyti įmonės ten neapsimoka.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.