Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
„Alkesta“ ir „Traidenis“ nominuoti už rūpinimąsi aplinkosauga
„Alkesta“ ir „Traidenis“ nominuoti už rūpinimąsi aplinkosauga
Naftos produktai sulaikomi 100 procentų

UAB „Traidenis“ generalinis direktorius Sigitas Leonavičius, kalbėdamas apie šiuolaikinį gaminį ir jo pakartotinio panaudojimo galimybes, tvirtino, kad naftos produktų surinkimo sistema sulaiko 100 procentų naftos produktų teršalų. Ji patvari, lengva stiklaplasčio konstrukcija yra labai tvirta, atspari naftos produktų poveikiui, nepraleidžia vandens, taip pat saugo gruntą nuo naftos produktų teršalų. Surinkti naftos produktai gali būti vėl naudojami išvalyti arba sudeginami kaip kuras.

Pasak S. Leonavičiaus, geležinkelio stotys, depai, keliai, kuriuose ilgiau stovi lokomotyvai, itin užteršti naftos produktais. AB „Lietuvos geležinkeliai“ duomenimis, kasmet į aplinką per nesandarumus patenka apie 1 tūkstantis tonų naftos produktų. Šių surinkimo įranga montuojama ant geležinkelio bėgių. Ji įrengiama tarp geležinkelio bėgių ir kraštų iš šilumvežių ištekėjusiesiems cisterninių vagonų (kraunant ir iškraunant) naftos produktams surinkti.

98 metrų ruože 22 tonos naftos produktų nepateko į žemę

Pagrindiniai naftos produktų surinkimo įrangos vartotojai yra „Lietuvos geležinkeliai“. Ši priemonė labai tiktų naftos perdirbimo įmonei „Mažeikių nafta“, AB „Achema“, Klaipėdos uostui, kur atliekami skystų naftos produktų krovos darbai. „Traidenis“ pirmą kartą Lietuvoje naftos produktų surinkimo įrangą panaudojo Radviliškio lokomotyvo depo Klaipėdos ceche 98 metrų ilgio ir Vilniaus lokomotyvų depe 60 metrų ilgio ruožuose. Vėliau Vaidotuose įrengė dar du lokomotyvų stovėjimo kelius po 72 metrus.

„Lietuvos geležinkelių“ ekologas Kęstutis Turonis sakė, kad naftos produktų surinkimo įranga Klaipėdos lokomotyvų depo 98 metrų ruože per 11 mėnesių surinkta 22 tonos naftos produktų. Vadinasi, toks kiekis teršalų nepateko į žemę, surinkti naftos produktai buvo panaudoti antrinėms reikmėms.

Abiejų įmonių laimėjimai įvertinti aukščiausiu šalies lygiu

„Alkestos“ generaliniam direktoriui Vytautui Zambacevičiui ir „Traidenio vadovui S. Leonavičiui per nominacijų įteikimo iškilme Vilniaus rotušėje buvo įteikti ne tik diplomai, bet ir statulėlės, simbolizuojančios Žemės rutulį žmogaus rankose. Seimo vicepirmininkas Artūras Skardžius V. Zambacevičiui ir S. Leonavičiui įteikė padėkos raštus. Pirmajam - už reikšmingus bendrovės darbus aplinkosaugos srityje, įmonės veiklos tikslų ir krypčių integravimą į aplinkos apsaugos politiką. Antrajam – už laimėjimus kuriant šiuolaikišką gaminį su galimybe jį panaudoti pakartotinai ir svarbius darbus aplinkos apsaugos srityje.

Abiejų įmonių vadovus už minėtus darbus padėkos raštais apdovanojo ir Alytaus miesto meras Vytautas Kirkliauskas.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.