Švari aplinka - mūsų rūpestis!
Traidenis
ATGAL Į SĄRAŠĄ
Alytiškių sėkmė konkurse „Lietuvos metų gaminys“
Alytiškių sėkmė konkurse „Lietuvos metų gaminys“
Alytaus uždaroji akcinė bendrovė “Traidenis” bendrovei “Lietuvos geležinkeliai” pasiūlė idėją, kaip surinkti aplinką teršiančius naftos produktus. Už tai „Traidenio“ bei „Lietuvos geležinkelių“ pritaikyta naftos produktų surinkimo sistema pelnė „Lietuvos metų gaminio 2003“ medalį.

Pasak „Traidenio“ generalinio direktoriaus Sigito Leonavičiaus, ši idėja kilo lankantis Europos sąjungos šalyse ir domintis, kaip iš geležinkelių stočių, depų surenkami naftos produktai.

Apsaugoti kelius nuo šių produktų ypač aktualu geležinkelininkams, todėl per pastaruosius dvejus metus naftos surinkimo sistema įgyvendinama Klaipėdos depe ir Vilniaus rajone, Vaidotuose, esančiame depe. Iš viso – 300m geležinkelių ruožuose. Šią sistemą sumontavo Alytaus bendrovė „Parama“.

Šią sistemą, kaip sakė S. Leonavičius, sudaro virš pabėgių įrengta gruntą apsauganti stikloplasčio danga, lietaus surinkimo šulinėliai, smėliagaudė ir naftos gaudyklė, montuojami šalia geležinkelio. Nulašėję naftos produktai su lietaus vandeniu patenka į kolektorių, tada į smėliagaudę bei naftos gaudyklę ir iš ten išvežami.

Danga atspari mechaniniam, cheminiam poveikiui, smūgiams, šalčiui, saulės spinduliams ir naftos produktams. Naujasis gaminys visiškai sulaiko naftos produktų teršalus, nuo jų saugo ne tik gruntą. Surinkti naftos produktai gali būti vėl panaudojami.

Ši sistema, anot „Traidenio“ generalinio direktoriaus, labai tiktų naftos perdirbimo, kitoms įmonėms, atliekančioms skystų naftos produktų krovos darbus ar teikiančioms naftos gabenimo Lietuvos geležinkeliais paslaugas. Suskaičiuota, kad per metus iš 100 m  geležinkelio ruožo, kuriame įrengta naftos produktų surinkimo sistema, šių surinkta apie 20 tonų.

„Traidenis“ pirmąkart įgyvendino naftos produktų surinkimo sistemos technologiją geležinkeliuose. O nuo 1996-aisiais pradėtos plėtoti gamybos vartotojams pasiūlė daugiau kaip 3 tūkst. naujų produktų – įvairių valymo įrenginių, visi jie atitinka aplinkosaugos reikalavimus.

Bendrovė reprezentuoja Lietuvos valstybės vardą pasaulio visuomenėje. Pagaminti nuotekų valymo įrenginiai plačiai naudojami ne  tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse: Baltarusijoje, Latvijoje, Rusijoje.

Pernykščių metų pabaigoje, Pramoninkų konfederacijai antrąkart teikiant Profesijos riterio nominacijas, aukštai įvertintas „Traidenio“ inžinieriaus technologo Gintaro Vinikaičio darbas. Jam vieninteliam alytiškiui Profesijos riterio vardas suteiktas už naujų technologijų nuotekų valymui kūrimą ir diegimą.

Komentarai (0)

KomentuotiGamybinė įmonė „Traidenis“ įkurta 1996 m., kuri pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti nuotekų valymo įrenginius iš stiklaplasčio. įmonės misija - rūpintis žmogumi ir švaria aplinka, bei kuriant, gaminant ir montuojant nuotekų valymo įrenginius siekti, kad Nemuno upė ir jo baseinas būtų švariausi Lietuvoje.
    8 315 782 63 Pramonės g. 31B, LT62175 Alytus info@traidenis.lt

2021 © Traidenis. Visos teisės saugomos Sprendimas:
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies) ir/ar jų identifikatorius. Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.